Jak vytvořit úspěšný newsletter, který upoutá pozornost

Emailový newsletter je jedním z hlavních marketingových nástrojů, který slouží pro velké firmy i drobné podnikatele ke komunikaci s jejich zákazníky. Jak vytvořit úspěšný newsletter, aby neskončil u čtenářů v koši, ale dokázal upoutat jejich pozornost? Základem jsou perfektní design, dobře napsané texty a správně zvolená témata.

Obsah článku

6 tipů pro vytvoření úspěšného newsletteru

Newsletter by neměl pouze dobře vypadat a přinášet čtenářům zajímavé informace, ale měl by v nich vzbudit zvědavost a přesvědčit lidi, aby klikli na odkaz a aby provedli konverzi, která je přivede na váš web, k využití vašich služeb a ke koupi vašich produktů.

 

Chytlavý předmět emailu, na který budou chtít lidé kliknout

Předmět emailu uvidí čtenář ještě před otevřením samotného emailu. Jedná se o prvek, který rozhoduje, zdali člověk bude danému emailu věnovat pozornost a nebo je rovnou hodí do koše. Proto je velice důležité napsat chytlaví předmět, tak aby lidi přiměl kliknout na newsletter a přečíst si ho.

 

Design newsletteru, který budou lidé chtít číst

Čtenář po otevření emailu nejprve očima skenuje jeho vizuál a teprve poté se zaměří na textové informace. Proto musí newsletter svým designem upoutat pozornost na první pohled, aby se člověk pustil do jeho čtení. Dobrá grafika je prvním vjemem, který osloví a vzbudí v lidech zájem dozvědět se víc. Zároveň musí být newsletter jednoduchý a přehledný, aby nebyl problém pochytit všechny informace, které přináší. Úspěšný design člověka jasně navádí ke konverzi, která je hlavním cílem emailu. Newsletter musí také navazovat na firemni branding, aby bylo hned jasné, že email posílá právě vaše firma.

Pomoci dobrého newsletteru zapojíte své zákazníky úspěšně do dění ve vaši firmě

Dobře napsané texty, které jsou součástí designu

Design, texty a tón, kterým je newsletter napsaný, musejí být v celkové harmonii. Důležité je jaké informace čtenářům přinášíte, ale také je velice podstatné jakým způsobem jim je podáváte. Texty by měly být napsány čtivě a poutavě, ale při tom zdvořile a osobně, tak aby bylo pro člověka radost si email pročítat. Doprovodné grafické prvky newsletteru mají pak za úkol podtrhnout informace v něm obsažené.

 

Správně zvolená témata, která budou pro čtenáře zajímavá

Mějte na paměti, proč se lidé k odebírání vašich emailů přihlásili. Posílejte čtenářům newsletter, který obsahuje pro ně zajímavá témata z vaši oblasti, ať už se jedná o informace, nebo konkrétní nabídky na slevy, produkty a služby. Zprávy by měly být vždy aktuální, čerstvé a jedinečné, aby lidé neměli pocit, že je zásobujete stále dokola stejnými věcmi, které je po chvíli přestanou bavit a raději se odhlásí z odběru vašeho newletteru.

 

Snadné přihlášení k odběru newsletteru

Aby jste mohli lidem posílat svůj newsletter, musíte je nejprve přimět, aby vám dali svoji emailovou adresu, na kterou jim budete zprávy zasílat. Proto je velice důležité udělat registraci k odběru co nejjednodušší. Existuje mnoho způsobů, jak propagovat svůj newsletter. Například můžete:

  • vytvořit vyskakovací box na vašich webových stránkách, který se objeví lidem, jenž se o vás zajímají
  • možnost přihlášení dejte také do zápatí, ať mají lidé možnost se registrovat na každé stránce vašeho webu
  • propagujte svůj newsletter na sociálních sítích
  • vložte odkaz na přihlášeni do podpisu vašeho firemního emailu
Jak vytvořit úspěšný newsletter, který upoutá pozornost - návrh newsletteru

Newsletter, který jsem připravil pro společnost Smart-Con na platformě MailChimp

Správné načasování

Další faktorem k úspěšnému newsletteru je zvolit správné načasování a frekvenci jeho zasílání. Když budete lidem posílat email moc často, může je to začít otravovat a raději se z odběru odhlásí. Naopak, když budete posílat newsletter po dlouhé době, zákazníci na vás zapomenou a snadněji váš email přehlédnou. Ideální je posílat novinky jednou za týden až jednou za měsíc, tak abyste zvládli vždy vymyslet dobrý obsah newsletteru, který bude pro čtenáře přínosný.

 

Závěrem

Newsletter je silným marketingovým nástrojem, kterým můžete své zákazníky zapojit do dění u vás ve firmě a informovat je o vašich novinkách a akcích. Navíc pomoci něho můžete lidem nabídnout další produkty a služby, které si u vás mohou zakoupit. Pomoci dobrého newsletteru můžete u lidí prohlubovat podvědomí o vaší značce na trhu. Proto je dobré věnovat dostatečné úsilí k jeho přípravě, tak aby byl pro vás maximálně přínosný.

Zaujal vás článek? Budu rád, když ho budete sdílet s dalšími lidmi.

LinkedIn
Facebook
Twitter

Obsah článku

Potřebujete pomoc s přípravou newsletteru, který bude pro vaši firmu přínosný?