6 tipů na úspěšné www stránky pro fotografy

Jste fotograf, který umí vytvořit úchvatné fotografie? Chcete najít nové zákazníky a ukázat jim svou práci, styl a  dovednosti? Nejjednodušší způsob jak oslovit co nejvíce lidí je vytvořit ohromující www stránky, které představí vaše portfolio v tom nejlepším světle.

Zde je 6 tipů pro vytvoření perfektních www stránek prezentujících portfolio fotografa:

urviho-novinka-6-tipu-na-uspesne-www-stranky-pro-fotografy-01

Zapůsobte hned prvním dojmem

První fotografie, které na vašem webu návštěvníci uvidí, by měly být ty nejsilnější. Měly by mít největší vypovídací hodnotu o vašem stylu a druhu focení, kterému se věnujete. Měly by dokonale upoutat pozornost, protože první dojem, kterým na diváky zapůsobíte, rozhodne o tom, zdali se budou chtít o vás dozvědět více informací a nebo www stránky zavřou.

Ukažte vaše nejlepší fotky

Nezahlťte lidi velkým množstvím obrázků. Nikdo nemá čas na dlouhé listování v rozsáhlých fotoalbech. Do svého portfolia dejte jen nejlepší fotografie, které mohou návštěvníky webu oslovit a proměnit je v potenciální klienty. Zobrazte fotky, na kterých vás práce bavila a jsou stejného druhu jako byste chtěli fotit i pro další zákazníky.
urviho-novinka-6-tipu-na-uspesne-www-stranky-pro-fotografy-02
urviho-novinka-6-tipu-na-uspesne-www-stranky-pro-fotografy-03

Řekněte svůj příběh

Pokud návštěvníky zaujala vaše práce, budou se chtít dozvědět i více informací o vaši osobě. Napište pro ně svůj stručný příběh, ukažte jim vaše hodnoty a dovednosti, popište vaše zkušenosti a přesvědčte je, že jste ta pravá osobnost, kterou hledají.

Uveďte přehledně kontaktní informace

Hlavním cílem vašich www stránek je z návštěvníků vytvořit klienty. Pokud je vaše portfolio přesvědčí o kvalitách vaši práce, budou se vám chtít ozvat. Nabídněte jim přehledně všechny kontaktní informace včetně kontaktního formuláře, tak aby je bez problémů našli.
urviho-novinka-6-tipu-na-uspesne-www-stranky-pro-fotografy-04
urviho-novinka-6-tipu-na-uspesne-www-stranky-pro-fotografy-05

Propojte www stránky se sociálními sítěmi

V dnešní době mnoho lidí sdílí své zážitky s přáteli na sociálních sítích. Využijte toho a nabídněte jim možnost šířit pozitivní zkušenosti s vámi a s vaší prací. Navíc sdílení fotografií na sociálních sítích je skvělý způsob, jak zvýšit počet lidí, kteří uvidí vaše fotky.

Myslete na potřeby klienta

Vaše internetové portfolio je tu proto, abyste získali nové zakázky. Proto by design www stránek měl být intuitivní a odpovídat potřebám vašich potenciálních klientů, aby se na webu bez větších problémů zorientovali a našli všechny potřebné informace, které o vás hledají.

urviho-novinka-6-tipu-na-uspesne-www-stranky-pro-fotografy-06
Vaše internetové stránky by měly být místem, na které jste hrdí a kde se můžete podělit o svou práci se světem. Proto je důležité věnovat tvorbě webu dostatečnou pozornost, abyste byli se svým portfoliem maximálně spokojeni a zároveň pro návštěvníky bylo prohlížení vašich fotografií příjemným zážitkem.

Potřebujete vytvořit nové www stránky, kde byste mohli ukázat vaše fotografie? Chcete mít profesionální prezentaci na internetu, která dokáže návštěvníky zaujmout?